540 S WATER ST

MONTICELLO, Florida 32344 · Jefferson County · Parcel 00-00-00-0190-0000-0080

$69 289
Assessed Value
$99 314
Market Value
Annual Tax
$39 289
Taxable Value
Ownership
OwnerPARRISH JAMES
Mailing Address540 WATER ST MONTICELLO FL 32344
Property Details
Year Built1999
Living Area1 132 sq ft
Lot Size11 413 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$99 314
Assessed Value$69 289
Exemptions-$44 289
Taxable Value$39 289