9151 100TH AVE

VERO BEACH, Florida 32967 · Indian River County · Parcel 31382800002016000005.0

$37 790
Assessed Value
$114 911
Market Value
Annual Tax
$12 790
Taxable Value
Ownership
OwnerMURPHY CHRISTINE
Mailing Address9151 100TH AVE VERO BEACH FL 32967
Property Details
Year Built1984
Living Area1 664 sq ft
Lot Size8 276 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$27 556
Just (Market) Value$114 911
Assessed Value$37 790
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 790