8065 96TH CT

VERO BEACH, Florida 32967 · Indian River County · Parcel 31383400005012000002.0

$41 023
Assessed Value
$151 843
Market Value
Annual Tax
$16 023
Taxable Value
Ownership
OwnerBARULICH ROY J
Mailing Address8065 96TH CT VERO BEACH FL 32967
Property Details
Year Built1981
Living Area996 sq ft
Lot Size9 583 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 281
Just (Market) Value$151 843
Assessed Value$41 023
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 023