4590 36TH AVE

VERO BEACH, Florida 32967 · Indian River County · Parcel 32392200000500000083.0

$46 576
Assessed Value
$73 954
Market Value
Annual Tax
$21 576
Taxable Value
Ownership
OwnerGALLON MARY A
Mailing Address4590 36TH AVE VERO BEACH FL 32967
Property Details
Year Built1952
Living Area1 367 sq ft
Lot Size20 473 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 190
Just (Market) Value$73 954
Assessed Value$46 576
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 576