4235 30TH AVE

VERO BEACH, Florida 32967 · Indian River County · Parcel 32392700006000000014.1

$56 925
Assessed Value
$85 429
Market Value
Annual Tax
$42 714
Taxable Value
Ownership
OwnerREDDIE AMBER ROXBURY
Mailing Address4235 30TH AVE VERO BEACH FL 32967
Property Details
Year Built1940
Living Area878 sq ft
Lot Size16 117 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$32 156
Just (Market) Value$85 429
Assessed Value$56 925
Exemptions-$14 211
Taxable Value$42 714