4135 57TH AVE

VERO BEACH, Florida 32967 · Indian River County · Parcel 32392800002003000010.0

$47 353
Assessed Value
$154 094
Market Value
Annual Tax
$22 353
Taxable Value
Ownership
OwnerJONES MERRILL L
Mailing Address4135 57TH AVE VERO BEACH FL 32967
Property Details
Year Built1970
Living Area1 300 sq ft
Lot Size12 197 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$27 980
Just (Market) Value$154 094
Assessed Value$47 353
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 353