237 S CYPRESS ST

FELLSMERE, Florida 32948 · Indian River County · Parcel 31370000009108000016.0

$49 026
Assessed Value
$127 194
Market Value
Annual Tax
$24 026
Taxable Value
Ownership
OwnerTELLEZ MARTIN & REINA
Mailing AddressPO BOX 1055 FELLSMERE FL 32948
Property Details
Year Built1997
Living Area1 612 sq ft
Lot Size10 454 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$30 409
Just (Market) Value$127 194
Assessed Value$49 026
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 026