2227 FALLS CIR

VERO BEACH, Florida 32967 · Indian River County · Parcel 32392300026000000014.0

$727 920
Assessed Value
$843 260
Market Value
Annual Tax
$702 920
Taxable Value
Ownership
OwnerKELLY DAVID COLSTON JR
Mailing Address2227 FALLS CIR VERO BEACH FL 32967
Property Details
Year Built2024
Living Area2 500 sq ft
Lot Size8 276 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$80 750
Building Value$762 510
Just (Market) Value$843 260
Assessed Value$727 920
Exemptions-$50 722
Taxable Value$702 920
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $835 400 02