1946 78TH CT

VERO BEACH, Florida 32966 · Indian River County · Parcel 33380100006000000022.0

$48 829
Assessed Value
$148 504
Market Value
Annual Tax
$23 829
Taxable Value
Ownership
OwnerBLADEN DONALD H & BONNIE A
Mailing Address1946 78TH CT VERO BEACH FL 32966
Property Details
Year Built1963
Living Area1 076 sq ft
Lot Size6 970 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$19 373
Just (Market) Value$148 504
Assessed Value$48 829
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 829