1846 78TH CT

VERO BEACH, Florida 32966 · Indian River County · Parcel 33380100006000000016.0

$46 166
Assessed Value
$127 277
Market Value
Annual Tax
$21 166
Taxable Value
Ownership
OwnerTHOMPSON CHARLOTTE AMELIA
Mailing Address1846 78TH CT VERO BEACH FL 32966
Property Details
Year Built1964
Living Area960 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 944
Just (Market) Value$127 277
Assessed Value$46 166
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 166
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2025 $100 11