170 S ELM ST

FELLSMERE, Florida 32948 · Indian River County · Parcel 31370000009052000004.0

$33 476
Assessed Value
$106 776
Market Value
Annual Tax
$8 476
Taxable Value
Ownership
OwnerPRATT JOHN F (TRS) & TERESA VI
Mailing Address170 S ELM STREET FELLSMERE FL 32948
Property Details
Year Built1986
Living Area1 352 sq ft
Lot Size12 632 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$39 015
Just (Market) Value$106 776
Assessed Value$33 476
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 476