13376 ROSELAND RD

SEBASTIAN, Florida 32958 · Indian River County · Parcel 30382100001018000002.3

$38 024
Assessed Value
$109 783
Market Value
Annual Tax
$13 024
Taxable Value
Ownership
OwnerHESS JOHN R
Mailing Address13376 ROSELAND RD SEBASTIAN FL 32958
Property Details
Year Built1955
Living Area1 028 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$31 964
Just (Market) Value$109 783
Assessed Value$38 024
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 024