13250 83RD ST

FELLSMERE, Florida 32948 · Indian River County · Parcel 31370000001215700001.0

$334 090
Assessed Value
$396 290
Market Value
Annual Tax
$334 090
Taxable Value
Ownership
OwnerMARION WILLIAM T (TRS)
Mailing Address13250 83RD ST FELLSMERE FL 32948
Property Details
Year Built2019
Living Area604 sq ft
Lot Size217 800 sq ft
Use Code067
Valuation Breakdown
Land Value$99 300
Building Value$234 790
Just (Market) Value$396 290
Assessed Value$334 090
Taxable Value$334 090
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $100 11