SHELDON RD

TAMPA, Florida 33626 · Hillsborough County · Parcel 172802ZZZ000000261000U

$12 836
Assessed Value
$12 836
Market Value
Annual Tax
Taxable Value
Ownership
OwnerHILLSBOROUGH COUNTY
Mailing AddressREAL ESTATE DEPT TAMPA FL 33601
Property Details
Lot Size236 860 sq ft
Use Code086
Valuation Breakdown
Land Value$100
Just (Market) Value$12 836
Assessed Value$12 836

Comparable Properties Nearby

8334 GUNN HWY, TAMPA
Parcel 172802ZZZ000000260100U
Assessed: $11 586
9402 SOUTH MOBLEY RD, TAMPA
Parcel 1728039PN000000I00000U
Assessed: $12 670
14803 CASA LAGO LN, TAMPA
Parcel 17280470K000000Z00000U
Assessed: $9 618
11716 MERIDIAN POINT DR, TAMPA
Parcel 1728055VS000000Z00000U
Assessed: $10 467
, TAMPA
Parcel 172805ZZZ000000269000U
Assessed: $9 800
, TAMPA
Parcel 17281505T000000D00000U
Assessed: $12 570
Could you be overpaying property taxes?

Check if you qualify →