916 E 20TH AVE

TAMPA, Florida 33605 · Hillsborough County · Parcel 1929074UZ000000000250A

$41 670
Assessed Value
$183 019
Market Value
Annual Tax
$16 670
Taxable Value
Ownership
OwnerGARCIA GELCY A
Mailing Address916 E 20TH AVE TAMPA FL 33605
Property Details
Year Built1915
Living Area1 446 sq ft
Lot Size5 438 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$62 500
Building Value$814
Just (Market) Value$183 019
Assessed Value$41 670
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 670
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $100 11
1 de julio de 2024 $100 11