914 E 20TH AVE

TAMPA, Florida 33605 · Hillsborough County · Parcel 1929074UZ000000000240A

$137 495
Assessed Value
$251 062
Market Value
Annual Tax
$112 978
Taxable Value
Ownership
OwnerDESAINZ OLGA M LICONA
Mailing Address914 E 20TH AVE APT A TAMPA FL 33605
Property Details
Year Built1920
Living Area2 628 sq ft
Lot Size5 415 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$62 500
Just (Market) Value$251 062
Assessed Value$137 495
Exemptions-$24 517
Taxable Value$112 978