914 E 108TH AVE

TAMPA, Florida 33612 · Hillsborough County · Parcel 192818452000005000250A

$35 549
Assessed Value
$102 956
Market Value
Annual Tax
$10 549
Taxable Value
Ownership
OwnerMELENDEZ FELIX PEREZ
Mailing Address914 E 108TH AVE TAMPA FL 33612
Property Details
Year Built1952
Living Area1 128 sq ft
Lot Size5 134 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$43 672
Just (Market) Value$102 956
Assessed Value$35 549
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 549