907 E CRENSHAW ST

TAMPA, Florida 33604 · Hillsborough County · Parcel 1928304JF000000000480A

$49 896
Assessed Value
$234 755
Market Value
Annual Tax
$24 896
Taxable Value
Ownership
OwnerHENDRIX JOHN EDWARD LIFE ESTAT
Mailing Address907 E CRENSHAW ST TAMPA FL 33604
Property Details
Year Built1957
Living Area1 441 sq ft
Lot Size5 257 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$63 388
Just (Market) Value$234 755
Assessed Value$49 896
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 896