7533 ASHBROOKE PINE LOOP

ODESSA, Florida 33556 · Hillsborough County · Parcel 172736C6S000000000630U

$814 813
Assessed Value
$814 813
Market Value
Annual Tax
$789 813
Taxable Value
Ownership
OwnerMAI MO MONG THI
Mailing Address7533 ASHBROOKE PINE LOOP ODESSA FL 33556
Property Details
Year Built2024
Living Area4 167 sq ft
Lot Size9 245 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$182 679
Building Value$632 134
Just (Market) Value$814 813
Assessed Value$814 813
Exemptions-$50 722
Taxable Value$789 813
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $983 300 02