7502 ASHBROOKE PINE LOOP

ODESSA, Florida 33556 · Hillsborough County · Parcel 172736C6S000000000240U

$700 828
Assessed Value
$700 828
Market Value
Annual Tax
$700 828
Taxable Value
Ownership
OwnerQUINONES JORGE RIVERA
Mailing Address7502 ASHBROOKE PINE LOOP ODESSA FL 33556
Property Details
Year Built2024
Living Area2 962 sq ft
Lot Size10 184 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$199 332
Building Value$501 496
Just (Market) Value$700 828
Assessed Value$700 828
Taxable Value$700 828
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $900 000 02
1 de mayo de 2024 $1 238 200 05