6402 DIMARCO RD

TAMPA, Florida 33634 · Hillsborough County · Parcel 1729010DX000010000010U

$197 547
Assessed Value
$300 428
Market Value
Annual Tax
$172 547
Taxable Value
Ownership
OwnerRODRIGUEZ ELSAA F
Mailing Address6402 DIMARCO RD TAMPA FL 33634
Property Details
Year Built1967
Living Area1 640 sq ft
Lot Size7 993 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$87 318
Just (Market) Value$300 428
Assessed Value$197 547
Exemptions-$25 000
Taxable Value$172 547