6218 N COOLIDGE AVE

TAMPA, Florida 33614 · Hillsborough County · Parcel 18283317TS00000004100U

$70 837
Assessed Value
$103 230
Market Value
Annual Tax
$51 615
Taxable Value
Ownership
OwnerPERDOMO MARIO
Mailing Address6218 N COOLIDGE AVE TAMPA FL 33614
Property Details
Year Built1966
Living Area1 567 sq ft
Lot Size9 271 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$44 676
Just (Market) Value$103 230
Assessed Value$70 837
Exemptions-$19 222
Taxable Value$51 615