6037 KRACKER AVE

GIBSONTON, Florida 33534 · Hillsborough County · Parcel 1931031RR000000000991U

$45 534
Assessed Value
$168 660
Market Value
Annual Tax
$20 534
Taxable Value
Ownership
OwnerKNOX CHARLES R
Mailing AddressPO BOX 1124 RIVERVIEW FL 33568
Property Details
Year Built1956
Living Area2 363 sq ft
Lot Size38 355 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$149 310
Just (Market) Value$168 660
Assessed Value$45 534
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 534