507 E CALHOUN ST

PLANT CITY, Florida 33563 · Hillsborough County · Parcel 2228285BP000002000010P

$45 256
Assessed Value
$145 386
Market Value
Annual Tax
$20 256
Taxable Value
Ownership
OwnerESPINOZA RODRIGO A
Mailing Address507 E CALHOUN ST PLANT CITY FL 33563
Property Details
Year Built1937
Living Area1 500 sq ft
Lot Size8 786 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$59 252
Just (Market) Value$145 386
Assessed Value$45 256
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 256