4471 W HUMPHREY ST

TAMPA, Florida 33614 · Hillsborough County · Parcel 18282014A000004000100U

$44 994
Assessed Value
$154 354
Market Value
Annual Tax
$19 994
Taxable Value
Ownership
OwnerFERNANDEZ TANIA
Mailing Address4471 W HUMPHREY ST TAMPA FL 33614
Property Details
Year Built1983
Living Area804 sq ft
Lot Size1 880 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$14 867
Just (Market) Value$154 354
Assessed Value$44 994
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 994