4112 E 98TH AVE

TAMPA, Florida 33617 · Hillsborough County · Parcel 19282143L000002000270A

$127 731
Assessed Value
$184 257
Market Value
Annual Tax
$102 731
Taxable Value
Ownership
OwnerBIPAT SUKHRAM
Mailing Address4112 E 98TH AVE TAMPA FL 33617
Property Details
Year Built1969
Living Area1 335 sq ft
Lot Size6 345 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$57 105
Just (Market) Value$184 257
Assessed Value$127 731
Exemptions-$25 000
Taxable Value$102 731