4012 E HENRY AVE

TAMPA, Florida 33610 · Hillsborough County · Parcel 19283348Q000000000550A

$109 232
Assessed Value
$173 584
Market Value
Annual Tax
$86 792
Taxable Value
Ownership
OwnerDAVIS BRENDA J
Mailing Address4012 E HENRY AVE TAMPA FL 33610
Property Details
Year Built1962
Living Area1 468 sq ft
Lot Size5 372 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$36 153
Just (Market) Value$173 584
Assessed Value$109 232
Exemptions-$22 440
Taxable Value$86 792