4010 E HANLON ST

TAMPA, Florida 33617 · Hillsborough County · Parcel 192828469000000000220A

$48 234
Assessed Value
$198 371
Market Value
Annual Tax
$23 234
Taxable Value
Ownership
OwnerRIDDLE SHARLIETTA
Mailing Address4010 E HANLON ST TAMPA FL 33617
Property Details
Year Built1961
Living Area1 367 sq ft
Lot Size9 204 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 325
Just (Market) Value$198 371
Assessed Value$48 234
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 234