3615 FOREST PATH DR

PLANT CITY, Florida 33565 · Hillsborough County · Parcel 222816D1G000000000240P

$332 994
Assessed Value
$332 994
Market Value
Annual Tax
$307 994
Taxable Value
Ownership
OwnerPEDDIREDDY BHASKARREDDY
Mailing Address3615 FOREST PATH DR PLANT CITY FL 33565
Property Details
Year Built2024
Living Area2 776 sq ft
Lot Size6 188 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$52 091
Building Value$280 903
Just (Market) Value$332 994
Assessed Value$332 994
Exemptions-$50 722
Taxable Value$307 994
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $410 000 02