3173 SILVER DATE DR

WIMAUMA, Florida 33598 · Hillsborough County · Parcel 203230C83000000000320U

$149 121
Assessed Value
$281 572
Market Value
Annual Tax
$124 121
Taxable Value
Ownership
OwnerCARLSON MICHAEL JOE
Mailing Address3173 SILVER DATE DR WIMAUMA FL 33598
Property Details
Year Built2024
Living Area2 093 sq ft
Lot Size6 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$72 000
Building Value$209 572
Just (Market) Value$281 572
Assessed Value$149 121
Exemptions-$50 722
Taxable Value$124 121
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $362 000 02