3003 E IDA ST

TAMPA, Florida 33610 · Hillsborough County · Parcel 1929054A1000021000070A

$68 001
Assessed Value
$116 709
Market Value
Annual Tax
$58 354
Taxable Value
Ownership
OwnerBOGAN DOROTHY
Mailing Address3003 E IDA ST TAMPA FL 33610
Property Details
Year Built1969
Living Area633 sq ft
Lot Size5 625 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$67 800
Just (Market) Value$116 709
Assessed Value$68 001
Exemptions-$9 647
Taxable Value$58 354