2918 SAMPLE LOOP

TAMPA, Florida 33619 · Hillsborough County · Parcel 1929361QB000002000100U

$39 683
Assessed Value
$165 410
Market Value
Annual Tax
$14 683
Taxable Value
Ownership
OwnerSANCHEZ EDDIE
Mailing Address2918 SAMPLE LOOP TAMPA FL 33619
Property Details
Year Built1959
Living Area1 048 sq ft
Lot Size11 914 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 624
Just (Market) Value$165 410
Assessed Value$39 683
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 683