2894 SILVER SCALLOP LOOP

WIMAUMA, Florida 33598 · Hillsborough County · Parcel 203229D32000000001170U

$317 305
Assessed Value
$317 305
Market Value
Annual Tax
$292 305
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN DANIELLE LACHER
Mailing Address2894 SILVER SCALLOP LOOP WIMAUMA FL 33598
Property Details
Year Built2024
Living Area2 701 sq ft
Lot Size6 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$72 000
Building Value$245 305
Just (Market) Value$317 305
Assessed Value$317 305
Exemptions-$50 722
Taxable Value$292 305
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $359 900 02
1 de junio de 2024 $1 494 500 37