2877 SILVER SCALLOP LOOP

WIMAUMA, Florida 33598 · Hillsborough County · Parcel 203229D4W000000000570U

$225 664
Assessed Value
$225 664
Market Value
Annual Tax
$225 664
Taxable Value
Ownership
OwnerCALDERON CALDERON DANIEL EDUAR
Mailing Address2877 SILVER SCALLOP LOOP WIMAUMA FL 33598
Property Details
Year Built2024
Living Area1 698 sq ft
Lot Size5 885 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 430
Building Value$175 234
Just (Market) Value$225 664
Assessed Value$225 664
Taxable Value$225 664
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $322 900 02
1 de marzo de 2024 $1 836 000 37