2871 SILVER SCALLOP LOOP

WIMAUMA, Florida 33598 · Hillsborough County · Parcel 203229D4W000000000600U

$260 297
Assessed Value
$260 297
Market Value
Annual Tax
$260 297
Taxable Value
Ownership
OwnerMILLIN-MOORE LAUREN
Mailing Address2871 SILVER SCALLOP LOOP WIMAUMA FL 33598
Property Details
Year Built2024
Living Area2 046 sq ft
Lot Size4 807 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$57 600
Building Value$202 697
Just (Market) Value$260 297
Assessed Value$260 297
Taxable Value$260 297
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $334 900 02
1 de marzo de 2024 $1 836 000 37