2828 SILVER SCALLOP LOOP

WIMAUMA, Florida 33598 · Hillsborough County · Parcel 203229D32000000001050U

$339 916
Assessed Value
$339 916
Market Value
Annual Tax
$339 916
Taxable Value
Ownership
OwnerJOSEPH GEFFRARD
Mailing Address2828 SILVER SCALLOP DR WIMAUMA FL 33598
Property Details
Year Built2024
Living Area3 064 sq ft
Lot Size6 960 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$64 830
Building Value$275 086
Just (Market) Value$339 916
Assessed Value$339 916
Taxable Value$339 916
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $399 900 02
1 de junio de 2024 $1 494 500 37