2827 SILVER SCALLOP LOOP

WIMAUMA, Florida 33598 · Hillsborough County · Parcel 203229D32000000000730U

$252 558
Assessed Value
$252 558
Market Value
Annual Tax
$252 558
Taxable Value
Ownership
OwnerTRAN CUC THI
Mailing Address3343 BUDDY HOLLY DR STOCKTON CA 95212
Property Details
Year Built2024
Living Area2 047 sq ft
Lot Size6 240 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$51 870
Building Value$200 688
Just (Market) Value$252 558
Assessed Value$252 558
Taxable Value$252 558
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $340 000 02
1 de mayo de 2024 $3 037 400 37