258 3RD ST

RUSKIN, Florida 33570 · Hillsborough County · Parcel 1932071V5000000000990U

$152 932
Assessed Value
$152 932
Market Value
Annual Tax
$152 932
Taxable Value
Ownership
OwnerGUILARTE CARMEN EDITH
Mailing Address302 W SHELL POINT RD RUSKIN FL 33570
Property Details
Year Built2023
Living Area896 sq ft
Lot Size12 030 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$60 588
Building Value$92 344
Just (Market) Value$152 932
Assessed Value$152 932
Taxable Value$152 932