2330 E 112TH AVE

TAMPA, Florida 33612 · Hillsborough County · Parcel 192817439000005000480A

$25 606
Assessed Value
$186 117
Market Value
Annual Tax
$606
Taxable Value
Ownership
OwnerGRUHNE ESPERANZA R
Mailing Address2330 E 112TH AVE TAMPA FL 33612
Property Details
Year Built1967
Living Area1 285 sq ft
Lot Size9 243 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$61 874
Just (Market) Value$186 117
Assessed Value$25 606
Exemptions-$25 000
Taxable Value$606