16106 MISTY LN

TAMPA, Florida 33625 · Hillsborough County · Parcel 172725001000000189500U

$33 013
Assessed Value
$115 702
Market Value
Annual Tax
$8 013
Taxable Value
Ownership
OwnerRUZ ZORAYA MAJIAS
Mailing Address16106 MISTY LN TAMPA FL 33625
Property Details
Year Built1973
Living Area1 180 sq ft
Lot Size13 513 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$95 200
Just (Market) Value$115 702
Assessed Value$33 013
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 013