1513 E 29TH AVE

TAMPA, Florida 33605 · Hillsborough County · Parcel 1929074M0000000000070A

$26 280
Assessed Value
$135 781
Market Value
Annual Tax
$1 280
Taxable Value
Ownership
OwnerGARCIA LUZ M
Mailing Address1513 E 29TH AVE TAMPA FL 33605
Property Details
Year Built1950
Living Area748 sq ft
Lot Size7 072 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$83 520
Just (Market) Value$135 781
Assessed Value$26 280
Exemptions-$25 000
Taxable Value$1 280