1508 E NORTH ST

TAMPA, Florida 33610 · Hillsborough County · Parcel 19283147I000000A00004A

$47 082
Assessed Value
$169 450
Market Value
Annual Tax
$22 082
Taxable Value
Ownership
OwnerOVERBY ELLEN S LIFE ESTATE
Mailing Address1508 E NORTH ST TAMPA FL 33610
Property Details
Year Built1954
Living Area908 sq ft
Lot Size8 100 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$89 991
Just (Market) Value$169 450
Assessed Value$47 082
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 082