1408 ALAMO DR C-4

PLANT CITY, Florida 33563 · Hillsborough County · Parcel 21282530EC00000000040U

$43 368
Assessed Value
$43 368
Market Value
Annual Tax
$18 368
Taxable Value
Ownership
OwnerSMITH CLARENCE E JR
Mailing Address1404 ALAMO DR PLANT CITY FL 33563
Property Details
Year Built1992
Living Area1 025 sq ft
Lot Size2 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Land Value$15 000
Just (Market) Value$43 368
Assessed Value$43 368
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 368