12283 ARMENIA GABLES CIR

TAMPA, Florida 33612 · Hillsborough County · Parcel 182811105000002122830U

$44 178
Assessed Value
$135 530
Market Value
Annual Tax
$19 178
Taxable Value
Ownership
OwnerGILLIE MARY K
Mailing Address12283 ARMENIA GABLES CIR TAMPA FL 33612
Property Details
Year Built1986
Living Area964 sq ft
Lot Size631 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Land Value$100
Just (Market) Value$135 530
Assessed Value$44 178
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 178