11932 DIETZ DR 35

TAMPA, Florida 33626 · Hillsborough County · Parcel 17281004R000000000350U

$45 549
Assessed Value
$185 542
Market Value
Annual Tax
$20 549
Taxable Value
Ownership
OwnerPARKER ELDRIDGE M
Mailing Address11932 DIETZ DR TAMPA FL 33626
Property Details
Year Built1984
Living Area1 240 sq ft
Lot Size1 853 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Land Value$100
Just (Market) Value$185 542
Assessed Value$45 549
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 549