11921 CONGRESSIONAL DR

TAMPA, Florida 33626 · Hillsborough County · Parcel 17281004R000000000440U

$33 524
Assessed Value
$143 967
Market Value
Annual Tax
$8 524
Taxable Value
Ownership
OwnerROA LIGIA
Mailing Address11921 CONGRESSIONAL DR TAMPA FL 33626
Property Details
Year Built1984
Living Area940 sq ft
Lot Size1 832 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Land Value$100
Just (Market) Value$143 967
Assessed Value$33 524
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 524