10948 3RD ST

RIVERVIEW, Florida 33569 · Hillsborough County · Parcel 203028D0L000000000320U

$334 070
Assessed Value
$363 752
Market Value
Annual Tax
$309 070
Taxable Value
Ownership
OwnerSIRAJ CHARAF
Mailing Address10948 3RD ST RIVERVIEW FL 33569
Property Details
Year Built2024
Living Area2 637 sq ft
Lot Size5 039 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$97 520
Building Value$266 232
Just (Market) Value$363 752
Assessed Value$334 070
Exemptions-$50 722
Taxable Value$309 070
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $466 000 02