159 FAIRWAY DR

LAKE PLACID, Florida 33852 · Highlands County · Parcel C22373040000200523

$36 970
Assessed Value
$97 074
Market Value
Annual Tax
$11 970
Taxable Value
Ownership
OwnerZIEGLER HAROLD A + GLORIA J
Mailing Address159 FAIRWAY DR LAKE PLACID FL 33852
Property Details
Year Built1986
Living Area1 118 sq ft
Lot Size1 394 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$4 500
Just (Market) Value$97 074
Assessed Value$36 970
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 970