1571 SR 70 E

LAKE PLACID, Florida 33852 · Highlands County · Parcel C023830A0000800000

$64 370
Assessed Value
$93 626
Market Value
Annual Tax
$48 715
Taxable Value
Ownership
OwnerBLANCO LACEY +
Mailing Address1571 SR 70 E LAKE PLACID FL 33852
Property Details
Year Built1940
Living Area1 105 sq ft
Lot Size43 558 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$15 000
Just (Market) Value$93 626
Assessed Value$64 370
Exemptions-$15 655
Taxable Value$48 715