1006 PERCY AVE

AVON PARK, Florida 33825 · Highlands County · Parcel C27332806000000040

$34 873
Assessed Value
$96 756
Market Value
Annual Tax
$9 873
Taxable Value
Ownership
OwnerROJAS ANGEL M
Mailing Address1006 PERCY AVE AVON PARK FL 33825
Property Details
Year Built1959
Living Area1 478 sq ft
Lot Size7 650 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$4 185
Just (Market) Value$96 756
Assessed Value$34 873
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 873